że być to cała fraza zawierająca kilka wyrazów, przykładowo „sprzedaż samochodów”. Co ciekawe nazwy tej używa się w jej oryginale (keyword) ze względu na zachowanie kompatybilności z przyjętym nazewnictwem w dokumencie HTML. Takie wyrazy są umieszczane w specjalnie wydzielonej sekcji bazy danych wyszukiwarki, co pozwala zwiększyć szansę znalezienia tej konkretnej strony przez użytkowników wyszukiwarki. To osoba odpowiadająca za dokument decyduje o tym, jakie elementy są istotne dla strony. Dla właściwego scharakteryzowania strony wystarcza kilka określeń.
Czy budowa strony ma wpływ na jej pozycjonowanie?
Czy pozycjonując witryny internetowe warto zadbać o ich odpowiednią strukturę? Odpowiedź dobrego specjalisty od marketingu internetowego może być tylko jedna : zdecydowanie tak! Budowa strony ma wpływ na jej użyteczność, która to przekłada się na zadowolenie użytkowników i dłuższy czas spędzany na stronie internetowej. Budowa strony to także techniczne aspekty umieszczania na niej treści – struktura nagłówków, nasycenie słowami kluczowymi, umieszczenie słów kluczowych w artykule, generalnie wszystko to, co może mieć wpływ na sukces i co jest istotne z punktu widzenia tak zwanego technicznego SEO.
Pozycjonowanie witryn – nie tylko Google
Google nie jest jedyną wyszukiwarką internetową, o czym zdaje się zapominać coraz więcej osób. Choć oczywistym jest fakt, iż Google jest wyszukiwarką największą, a pewnie też najlepszą, to pozycjonowanie stron w wielu krajach na świecie nie może ograniczać się jedynie do tejże wyszukiwarki. Wszystko to za sprawą szeroko rozumianej konkurencji, gdzie każdy nowy użytkownik jest na wagę złota. Nawet zatem jeśli Google stanowi powiedzmy 90%, to warto starać się o użytkowników innych wyszukiwarek, bo może to być ruch bardzo wartościowy i odpowiednio konwertujący. Trzeba mieć tego świadomość pozycjonując strony!