Warto wiedzieć - pozycjonowanie i inne metody marketingu internetowego - Optymalizacja stron

pozycjonowanie stron żywiec

Strategia inbound marketingu powstała w opozycji

Inbound Marketing czyli tzw. „marketing przychodzący”, to strategia marketingu, polegająca na podejmowaniu odpowiednich działań, które umożl

Warto wiedzieć - pozycjonowanie i inne metody marketingu internetowego - Optymalizacja stron pozycjonowanie stron żywiec
iwią odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy danego przekazu reklamowego.


Strategia inbound marketingu powstała w opozycji do tradycyjnych metod, bazujących na agresywnej formie reklamy, takiej jak spoty reklamowe, bilbordy czy wyskakujące okna (z ang. (outbound marketing). Jej celem jest zbudowanie świadomości marki oraz wypracowanie długotrwałej relacji z klientami, opartej na dwustronnym modelu komunikacji i zaangażowaniu obydwu stron.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inbound_Marketing


Historia początków e-marketingu


Początki internetu oraz e-marketingu są ściśle ze sobą powiązane, dlatego że bez internetu e-marketing byłby niemożliwy. Promowanie stron internetowych zaczęło się wraz z rozwojem wyszukiwarek internetowych. Podczas początków internetu pozycjonowanie i e-marketing było znacznie łatwiejsze niż obecnie. To dlatego, że używane kody oraz algorytmy były prostsze w porównaniu ze sposobami używanymi przez wyszukiwarki dzisiaj. Algorytm odpowiadający za prezentowanie wyników na odpowiednich pozycjach analizuje nawet kilkaset aspektów strony i system ten ulega nieustannym modyfikacjom. Sam termin „pozycjonowanie” pojawił się w użyciu w około 2002 roku, przedtem do określenia tego typu działań mających wpływ na wyniki wyszukiwania nazywano z angielskiego „web positioning”.


Poradnik dla rozpoczynających przygodę z SEO


Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, od czego należy rozpocząć pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach, między innymi w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie, amerykańskim Google. Cóż, temat jest bardzo rozległy i warto zdawać sobie z tego sprawę. Rozpoczęcie działania nad poprawą pozycji strony w wynikach wyszukiwania powinno rozpocząć się od zwykłej analizy konkurencji. Na jakie frazy się ona pozycjonuje, co jest jej zaletą, a co wadą. Znając nasze potrzeby, potrzeby przedsiębiorstwa, które prowadzimy lub firmy, w której po prostu jesteśmy zatrudnieni, trzeba koniecznie zadać sobie pytanie – co chcemy promować. Zapisujemy te właśnie wnioski, a potem za pomocą specjalnych narzędzi sprawdzamy popularność danych fraz i rozpoczynamy budowanie pozycji strony internetowej w Google.