ajdują się te strony, które dbają o jakość i mogą pochwalić się najwyższą starannością świadczonych usług. Wszystko zależy od tego, jak bardzo konkurencyjna jest dana branża. Jeśli tematyka jest bardzo niszowa, to nie ma problemu z otrzymaniem wysokich miejsc wyłącznie na podstawie optymalizacji serwisu, zdobycia kilku dobrych linków, a przede wszystkim napisania odpowiednich tekstów, które będą zoptymalizowane pod frazy kluczowe.
Jak pozycjonować strony poza Google?
Czy można pozycjonować strony internetowe w wyszukiwarkach internetowych poza Google? Oczywiście że tak! Trzeba jednak od razu bardzo wyraźnie i jasno zaznaczyć, że nie będzie to łatwe zadanie. Nawet jeśli uda nam się zdobyć bardzo wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania, to może zdarzyć się, iż strona nie przyniesie jakiegoś dużego ruchu. Wszystko za sprawą tego, że Google po prostu zdominowało rynek wyszukiwarek internetowych. O ile w Azji, na przykład Chinach są wyszukiwarki, jest też oddzielna wyszukiwarka na Rosję, to w innych krajach Google dominuje. Konkurencję stara się mu stworzyć Microsoft, którego Bing obiektywnie patrząc nie jest tak dobrym produktem jak wyszukiwarka internetowa firmy Google.
SEO na przestrzeni lat
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, jak zmieniało się przez ostatnie kilkanaście lat pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych, a zwłaszcza w jednej dominującej na całym właściwie świecie wyszukiwarce – a więc oczywiście w Google. Na przestrzeni lat było ogrom zmian, z których najważniejsza to postawienie na jakość. Dziś pozycjonowanie stron opiera się w dużej mierze po prostu na wielu działaniach marketingu internetowego, które sprawiają, że dana witryna www może zdobyć wartościowe linki, być rozpoznawalna w Google, ale także wśród użytkowników. Nigdy nie wolno zapominać, że to właśnie rozpoznawalność i sprzedaż jest kluczowym zadaniem SEO, a same pozycje często w ogóle nic nie znaczą!